Bożejewicz 3 zawodnikiem w Polsce (relacja z Finału IMP)

imp

W minioną sobotę (24.09.2016) na odległym Górnym Śląsku ,a dokładniej w Świętochłowicach odbyły się  Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów. W barwach toruńskiego TSŻ-tu startowało 6 zawodników: Adam Bożejewicz, Remigiusz Burchardt, Marcin Paradziński, Paweł Cegielski, Jakub Kościecha oraz Bartosz Fryckowski.

Bez większych problemów do finału awansowali Paweł Cegielski,Remigiusz Burchardt i Adam Bożejewicz, ,dzięki wygranej nad Burchardtem i Bożejewiczem w ostatnim biegu awans wywalczył również Marcin Paradziński. Jakub Kościecha w wyniku 9 miejsca w pierwszym półfinale pełnił rolę drugiego rezerwowego w finale. Jednym Torunianinem który nie znalazł się w finale był Bartosz Fryckowski ,który pomimo defektu w pierwszym swoim biegu starał się nawiązywać walkę z dużo bardziej doświadczonymi rywalami ,lecz finał mógł oglądać jedynie z parku maszyn. Finał to już świetny popis Adama Bożejewicza ,który po trzech seriach startów był nie pokonany. W swoim czwartym biegu Adam miał za przeciwników dwóch najgroźniejszych dla niego tego dnia rywali: Szymona Kowalczyka i Marcina Szymańskiego czyli odpowiednio przyszłych mistrza i wicemistrza kraju. Bożejewicz zgromadził 16 punków co ostatecznie pozwoliło zająć mu bardzo dobre trzecie miejsce. Kolejny z naszych zawodników Remigiusz Burchardt zajął ósmą pozycję, miejsce to nie oddaje ambicji na torze Remka który był naprawdę szybki. Dziewiąta pozycję zajął Marcin Paradziński, może on mówić o pechu tego dnia gdyż w trzeciej swojej gonitwie zaliczył taśmę co poniekąd wyeliminowało go z walki o najwyższe cele, choć wykazywał się naprawdę imponującą jazdą. Zdecydowanie najrówniejszym tego dnia zawodnikiem był czternasty Paweł Cegielski, zanotował On bowiem cztery "dwójki" ,a raz po mocno kontrowersyjnej decyzji Pana Pawła Szychalskiego został wykluczony-warto nadmienić że Paweł zmierzał w tym biegu… po dwa punkty co tylko potwierdza równą formę. Paweł jak zawsze imponował twardą i nieustępliwą jazdą na torze. Szansę na występ pod koniec zawodów otrzymał Jakub Kościecha. Kuba zastąpił Piotra Kudera (Kalety) który postanowił się wycofać z zawodów, Kościecha walcząc o drugie miejsce z Tomaszem Włodarczykiem (Lwy Częstochowa) nieregulaminowo zaatakował przeciwka za co został wykluczony, jednym plusem wykluczenia Kuby jest to że Adam Bożejewicz w powtórce zrobił dwa punkty dające mu brąz.