Derby Kujaw i Pomorza. Kto będzie wiódł prym w regionie?

Po ośmiu miesiącach i trzech dniach przerwy speedrowerzyści TSŻ-u Schoenberger Toruń powrócą na tor przy Bielańskiej 66. Już w najbliższą niedzielę (14 maja) zmierzą się z Autojazda Mustangiem Żołędowo.

Derby to zawsze coś szczególnego. Niegdyś pojedynki torunian z ekipą spod Bydgoszczy były bardzo jednostronne ze wskazaniem na żółto-niebiesko-białych. Od 2019 roku uległo to znacznej zmianie, gdyż Autojazda Mustang stał się o wiele mocniejszym zespołem, niż chociażby w latach 2016-2018. Wpływ na to ma postęp wychowanków „Koników” na czele z Radosławem Morawiakiem, Maciejem StefańskimJakubem Kusiem, który zawiesił kask na kołku. Ponadto do ścigania wrócili Sebastian Morawiak i Sebastian Chabowski.

Poważnym wzmocnieniem Mustanga okazał się Marcin Szymański. Dwukrotny indywidualny mistrz świata doskonale odnalazł się w Żołędowie, a zespół z nim w składzie może się bić o najwyższe cele. Rok temu nasz rywal zza miedzy otarł się o medal CS Superligi. Teraz żołędowianie dalej będą dążyli do tego celu. Na ten moment Autojazda Mustang ma za sobą dwa pojedynki i bilans 1-0-1. Czwarta siła DMP sprzed roku wygrała u siebie z LKS-em Szawer Leszno oraz uległa na wyjeździe z Aseko Ubezpieczenia Orłem Gniezno.

A co słychać u nas? Za naszymi zawodnikami tydzień ciężkich treningów. Ostatni weekend przyniósł triumf nad ostrowianami i przegraną z leszczynianami. Teraz jednak pora na pierwszy domowy mecz w tym sezonie. Obiekt przy B66 to naturalny atut torunian, gdyż nie wszystkie ekipy się dobrze na nim czują. Wpływa na to fakt, iż toruński tor jest techniczny. Żołędowianie jednak wielokrotnie jeździli w Toruniu i często pokazywali się tu z dobrej strony.

Początek meczu z Mustangiem zaplanowano na niedzielę (14 maja) na godzinę 12:00.

Niedziela to nie tylko pierwsza drużyna, to także Drwęca, która o 16:30 przed własną publicznością zmierzy się z PKS Victorią Poczesna. Pocześnianie są liderem oraz faworytem do finalnego triumfu na zapleczu CS Superligi. „Wodnicy” po dwóch porażkach z rzędu postarają się zamazać złe wrażenie. Dobre spotkanie z mocną ekipą to ku temu idealna okazja.

O 15:00 na torze przy Skierki z Autojazda Mustagiem Żołędowo w ramach CS Superligi Żaków spotkają się nasi zawodnicy do lat 12. Podopieczni trenera Dawida Jeziorka to obecni wicemistrzowie kraju i z pewnością pokażą kawałek dobrego speedrowera.

Autor: Bartosz Fryckowski