Dobre wyniki Felixa Górniaka na mini żużlu

Felix Górniak jest chłopakiem wielu talentów o czym w TSŻ-cie Toruń wiemy doskonale. „Felek” na co dzień oprócz speedrowera trenuje również na motocrossie, a od kwietnia tego roku oficjalnie ściga się także w zawodach mini żużlowych, gdzie reprezentuje barwy KS Toruń. Pierwsze występy już za nim.

W kwietniu Górniak podpisał kontrakt z legendarnym klubem z naszego miasta i oficjalnie rozpoczął swoją przygodę z żużlową klasą 80-140cc. Nasz zawodnik w majówkę wziął udział w dwóch imprezach w Rybniku-Chwałowicach i spisał się w nich naprawdę dobrze udowadniając, że drzemie w nim bardzo duży potencjał.

W Święto Pracy na Górnym Śląsku rozegrano 1. rundę Drużynowych Mistrzostw Polski w mini żużlu. Nasz zawodnik tego dnia przywdział gościnnie barwy MKMŻ Rybek II Rybnik i wywalczył dla swojej drużyny pięć punktów, a jeden z wyścigów ukończył na pierwszej pozycji. Miało to miejsce w dziesiątym biegu dnia, kiedy to w parze z innym torunianinem, Szymonem Kazanieckim pokonali podwójnie reprezentantów Ukrainy.

We wtorek w Chwałowicach odbyła się 1. runda Indywidualnego Pucharu Polski. Felix Górniak w swojej grupie wypadł bardzo przyzwoicie, bo zaczął od wygranej, a w kolejnych biegach dorzucił pięć oczek, co w ostatecznym rozrachunku dało mu czwarte miejsce w grupie i ósme w klasyfikacji generalnej.

***

Wyniki 1. rundy Indywidualnego Pucharu Polski w Rybniku-Chwałowicach (85-140cc):