Drużynowe Mistrzostwa Polski w Ostrowie możemy ocenić na 5

5 – tyle krążków Drużynowych Mistrzostw Polski przywieźli do grodu Kopernika nasi reprezentanci. Gwoli ścisłości wliczamy w to 4 medale zdobyte przez TSŻ oraz jeden w który swój spory wkład miała wypożyczona do Marwis Harpagana Zielona Góra Fryderyka Wojciechowska. Możemy mieć powody do zadowolenia.

Weekend 24-25 września stał pod znakiem Drużynowych Mistrzostw Polski na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Wydarzenie to śmiało może aspirować do miana imprezy sezonu i to nie tylko w wykonaniu organizatorów, ale także naszych zawodników. Pierwsze powody do radości przyniosła nam Fryderyka Wojciechowska. Indywidualna mistrzyni Europy kobiet zdobyła złoto wraz z Harpaganem Zielona Góra w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet. Torunianka zainkasowała 14 punktów i wraz z Kariną Górniaczyk, Agnieszką Bujnowską, Olgą Budzińską i Julią Górniaczyk mogła się cieszyć ze złota. Warto wspomnieć, iż ekipa z grodu Bachusa wygrała także Drużynowy Puchar Polski Kobiet. Oznacza to, iż podopieczne Krystiana Górniaczyka zgarnęły podwójną koronę.

Wyniki DMPKb:
1. Marwis Harpagan Zielona Góra: 50
4. Fryderyka Wojciechowska – (4,4,4,2) 14
2. Autojazda Mustang Żołędowo: 41
3. Lwy Avia Częstochowa: 38

4. OS Omega INFORNET.eu Ostrów: 31

Trzeci brązowy medal w historii Toruńskiego Stowarzyszenia Żużlowego w rozgrywkach młodzików zdobyła ekipa w składzie Adrian Olkowski, Dawid Pawski, Aleksander Młynarczyk, Antoni Bosak i Xawery Jeziorek. Poprzednie krążki pochodziły z sezonów 2018 i 2019. Teraz zespół złożony był głównie z żaków, co napawa nas optymizmem na przyszłość. Jedynym młodzikiem w szeregach Filipa Kowalskiego był Adrian Olkowski, który wywalczył komplet 16 punktów. Każdy z młodych żółto-niebiesko-białych dał z siebie wszystko, co przyniosło wymierny efekt.

4. OS Omega INFORNET.eu Ostrów: 32

Pierwszy medal DMPJ nasi juniorzy wywalczyli w 2001 roku, było to zarazem złoto. Sobota przyniosła nam siódme w historii złoto, które nastąpiło po czterech latach przerwy. Toruńska młodzież była faworytem zmagań i to udowodniła na torze. Podopieczni Pawła Cegielskiego wygrali z ośmioma punktami przewagi nad srebrnymi medalistami z Gniezna. Klasą dla samych siebie byli Jakub Sawiński (16) i Kosma Syrkowski (15). Cenny wkład w mistrzostwo mieli też Adrian Olkowski (10), Filip Kowalski (10) i Dawid Pawski (1). Łącznie był to 15 medal DMPJ w historii TSŻ-u.

5. LKS Szawer Leszno: 33

Niedzielne zmagania rozpoczęły się od występu kadetów. Tu niestety ekipa z grodu Kopernika nie zdobyła żadnego medalu, lecz szansę na przetarcie otrzymali żacy – Feliks Górniak i Xawery Jeziorek, którzy mieli zebrać doświadczenie przed finałem DMPŻ. Siłą napędową TSŻ-u miała być trójka Adrian Olkowski, Oliwier Kędziora i Stanisław Kubicki, kolejny fenomenalny występ zanotował pierwszy z tego grona, który zapisał przy swoim nazwisku 14 punktów. Finalnie żółto-niebiesko-biali zajęli 6. miejsce.

7. Aquapark Szarża Wrocław: 30

Trzecie w historii złoto DMPMc dla TSŻ-u wywalczyła piątka Jakub Kościecha, Jakub Sawiński, Borys Wojciechowski, Kosma Syrkowski i Bartosz Fryckowski. Przed rokiem po tytuł sięgnęła Drwęca Kaszczorek, w której szeregach znaleźli się Kościecha, Wojciechowski i Fryckowski. Podopieczni Pawła Cegielskiego od samego początku narzucili mocne tempo, nasza ekipa utrzymywała jednak prowadzenie i finalnie triumfowała z 14 punktami przewagi. Liderem torunian był Borys Wojciechowski, autor 19 punktów. Nikt w naszej drużynie nie ukończył biegu na czwartej pozycji oraz nie był wykluczony.