Intensywny weekend w Gnieźnie za nami

W dniach 26-27.06.2021 roku na torze w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Rywalizacja toczyła się w, aż ośmiu kategoriach. Z pierwszej stolicy kraju nasze zawodniczki i zawodnicy przywieźli dwa medale.

Kategoria Kobiet

Faworytkami do złota były zawodniczki ULKS-u Mustang Żołędowo na czele z dominatorką na krajowym podwórku Zuzanną Klett. W całych zawodach reprezentantki klubu z gminy Osielsko straciły tylko jeden punkt, który wyrwała im Fryderyka Wojciechowska. Popularna “Freddie” poprowadziła TSŻ Schoenberger do srebra. Jest to pierwszy taki medal w historii naszego zespołu. Wojciechowska zdobyła 15 punktów, natomiast towarzysząca jej Klaudia Kędziora zapisała przy swoim nazwisku 5 “oczek”.

Kategoria Żaków

Występ wśród żaków potraktowany był głównie szkoleniowo. Zarówno Xawery Jeziorek, jak i Klaudia Kędziora nie mieli szans na sukces w starciu ze starszymi zawodnikami. Jednak młodzi torunianie twardo walczyli i pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Kategoria Kadetów

Duet Kowalski-Syrkowski oraz rezerwowy Łukasz Kędziora, to jedna z najlepszych formacji do lat 16 w kraju, stąd też torunianie od początku byli w gronie faworytów turnieju. Co udowodnili fenomenalną postawą na torze. Przedstawiciele TSŻ-u Schoenberger zdobyli łącznie 37 punktów, co pozwoliło im zdobyć złoto.

Kategoria Młodzieżowców

Jakub Kościecha wsparty młodszymi kolegami twardo walczył o medal w kategorii do lat 23. Finalnie torunianom zabrakło czterech punktów do podium.