Nasi zawodnicy zostali wyróżnieni przez marszałka Piotra Całbeckiego

Fryderyka Wojciechowska, Jakub Sawiński, Filip Kowalski, Kosma Syrkowski, Arkadiusz Szymański i Jakub Kościecha – ci reprezentanci Polski i TSŻ-u wrócili z ubiegłorocznych Mistrzostw Europy z medalami. Ich osiągnięcia zostały po raz kolejny dostrzeżone przez władze samorządowe.

Pod koniec lipca 2022 roku w Sheffield oraz w Manchesterze odbyły się Mistrzostwa Europy w speedrowerze. Zmagania w Anglii zapiszą się na stałe w życiorysach szóstki naszych przedstawicieli. Fryderyka Wojciechowska została Indywidualną Mistrzynią Europy, zaś Jakub Sawiński triumfował w Indywidualnych Mistrzostwach Europy do lat 18.

Nasi zawodnicy założyli też biało-czerwone barwy. Srebro z seniorską reprezentacją zdobyli w Drużynowych Mistrzostwach Europy Jakub KościechaArkadiusz Szymański. Kilka godzin przed starszymi kolegami krążki z tego samego kruszcu zakładali Jakub Sawiński, Kosma SyrkowskiFilip Kowalski po finale Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 18.

Sukcesy w Anglii sprawiły, że nasi zawodnicy zostali dostrzeżeni przez władze samorządowe. We wrześniu spotkali się z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. W czwartek (26 stycznia) medaliści Mistrzostw Europy z TSŻ-u i trener Paweł Cegielski zostali wyróżnieni przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Fryderyka Wojciechowska, Jakub Sawiński i Filip Kowalski wzięli udział w oficjalnym wręczeniu nagród, do którego doszło w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu.

– Te nagrody są wyrazem uznania dla naszych zawodników odnoszących sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach, oraz dla tych, którzy tworzą sportowej młodzieży warunki osobistego rozwoju. Jesteśmy dumni, że w naszym regionie mamy tak wielu utalentowanych sportowców. Chylę czoła przed waszym talentem, zaangażowaniem i perfekcjonizmem. Gratuluję świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Łącznie nagrodzeni sportowcy z Kujaw i Pomorza wywalczyli w ubiegłym sezonie 158 medali mistrzostw świata i Europy w kategoriach senior, młodzieżowiec, junior i kadet. Pula nagród wyniosła ponad 437 tysięcy złotych, wyróżnionych zostało 300 zawodniczek i zawodników, 97 trenerów i 15 działaczy sportowych.

Autor: Bartosz Fryckowski