Opcja przyszłość kolejny raz pokazuje klasę. Świetne występy żaków w Żołędowie

TSŻ Biofarm Toruń w ostatnich tygodniach radzi sobie wybornie na ogólnopolskich obiektach. W sobotę, 4 czerwca młodzi torunianie po raz kolejny pokazali, że ciężka i konsekwentna praca przynoszą efekty i zaprezentowali się wybornie podczas II rundy okręgowych eliminacji do Indywidualnego Pucharu Polski Żaków na torze w Żołędowie. Trzy z czterech kategorii padły łupem zawodników z grodu Kopernika.

Sobotnie zmagania toczyły się w rywalizacji do lat 6, 8, 10 i 12. Pierwszą z kategorii wygrał absolutny debiutant Jan Młynarczyk, prywatnie młodszy brat innego z naszych żaków Aleksandra. Młody torunianin zdobył 14 „oczek”, o jedno więcej od gnieźnianina Mateusza Graczyka. Więcej reprezentantów nasz klub miał w zmaganiach do lat 8. Tu barwy TSŻ-u Biofarm założyli Antoni Sikorski i Maksymilian Bębacz. Pierwszy z tego duetu przegrał jedynie z przedstawicielem miejscowych Franciszkiem Stanem i finalnie został sklasyfikowany na drugim miejscu. Maks z kolei również zanotował udany występ i zajął bardzo dobre 4. miejsce.

Aż szóstkę torunian ujrzeliśmy w kategorii do lat 10, a tą zdominował Antek Bosak, który przy swoim nazwisku zapisał komplet 16 punktów, co oczywiście dało mu 1. miejsce. Inni podopieczni trenera Dawida Jeziorka również mogli mieć powody do radości – Xawery Jeziorek zmagania zakończył na 5. pozycji, Hubert Kurkowski był szósty, Nikodem Dawid dziewiąty, Paweł Zawadzki dziesiąty, a Igor Stelter dwunasty. Faworytami w najstarszej z kategorii byli Dawid Pawski i Aleksander Młynarczyk. Zgodnie z oczekiwaniami duet prosto z Kaszczorka zdominował zmagania. Triumfatorem z kompletem punktów został ten pierwszy, zaś Olek musiał uznać wyższość tylko swojego kolegi. Oprócz wspomnianej dwójki w zawodach u12 wystąpili też Antek Bosak (8. miejsce), Xawery Jeziorek (11. miejsce) i Klaudia Kędziora (12. miejsce), lecz dla nich była to okazja do zebrania kolejnych cennych doświadczeń.

Biorąc pod uwagę klasyfikację generalną to Jan Młynarczyk jest trzeci w kategorii do lat 6. Antoni Sikorski plasuje się na 2. miejscu w zmaganiach u8, zaś Maks Bębacz jest czwarty. Na prowadzeniu w rywalizacji do lat 10 jest Antek Bosak, Xawery Jeziorek jest na miejscu piątym, Hubert Kurkowski szóstym, Nikodem Dawid ósmym, Igor Stelter dziesiątym, Paweł Zawadzki jedenastym, Jan Fligel czternastym. W najstarszej grupie wiekowej liderem jest Dawid Pawski, tuż za nim znajduje się Aleksander Młynarczyk. Klaudia Kędziora jest dziesiąta, Mateusz Zieliński jedenasty, Antoni Bosak dwunasty, Xawery Jeziorek czternasty.

Następna runda odbędzie się w sobotę, 2 lipca na torze w Kaszczorku.