Pierwsze ściganie w Australii za naszymi zawodnikami. Szymański wygrał w Le Fevre

Reprezentacja TSŻ-u Schoenberger Toruń przebywa od kilku dni w Australii, gdzie wraz z częścią rodaków oraz miejscową grupą jeźdźców przygotowuje się do mistrzostw świata w speedrowerze. W piątek w Le Fevre zawodnicy zmierzyli się w treningu punktowanym, który zakończył się dubletem naszych zawodników – Arkadiusza Szymańskiego oraz Dawida Basa.

Zawodnicy i zawodniczki podzielili się na dwie grupy – panowie rywalizowali ze sobą, z kolei kobiety ścigały się z australijskimi weteranami. Wśród panów najlepiej poradził sobie Arkadiusz Szymański, który w pięciu wyścigach stracił tylko jeden punkt. Gnieźnianin w rundzie zasadniczej wywalczył 15 punktów (4,4,3,4), a następnie wygrał wyścig finałowy, w którym to za jego plecami zameldował się Dawid Bas (4,2,4,3). Podium uzupełnił Mikołaj Menz.

W drugiej czwórce sklasyfikowany został Jakub Sawiński, który z 12 punktami (4,3,1,4) znalazł się w finale B, w którym to przyjechał do mety na czwartym miejscu. Kosma Syrkowski rywalizację skończył na dziewiątym miejscu z 9 oczkami (1,3,2,3) i triumfem w finale C. Dla obu zawodników był to z pewnością wartościowy sprawdzian przed kolejnymi startami.

Nieźle wypadła również Fryderyka Wojciechowska. Nasz rodzynek na australijskiej ziemi zapisał przy swoim nazwisku 13 punktów (2,4,4,3), ale w finale szansę na triumf pokrzyżowało jej wykluczenie.

Partnerem klubu sportowego TSŻ Schoenberger Toruń jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Autor: Konrad Cinkowski