Pojedziemy o złoto w CS Superlidze, pucharowe sukcesy najmłodszych

Najważniejszą wiadomością minionego weekendu jest awans TSŻ-u Schoenberger do finału CS Superligi. Powody do radości przynieśli też młodzi podopieczni trenera Dawida Jeziorka, którzy walczyli w finale Indywidualnego Pucharu Polski Żaków na torze w Bydgoszczy. Jak w szczegółach wyglądały występy torunian w dniach 3-4 września?

Cztery rundy okręgowych eliminacji pozwoliły wyłonić finalistów Indywidualnego Pucharu Polski Żaków, jak zwykle rywalizacja toczyła się w kategoriach do lat 6, 8, 10 i 12. Do Bydgoszczy 3 września udała się spora grupa młodych torunian. W najmłodszej grupie wystąpili Jan Młynarczyk i Witold Fryckowski. Najbliżej medalu był Jasiu, który zgromadził przy swoim nazwisku 15 „oczek” i finalnie zajął 5. miejsce. Kolejne cenne doświadczenie zebrał natomiast Witek, który był jednym z młodszych uczestników w stawce, mimo to w każdym z biegów walczył do samego końca.

Wyniki IPP do lat 6:
1. Kacper Budziński (Aquapark Szarża Wrocław) – (4,4,4,4,4) 20
2. Dawid Mutor (Aquapark Szarża Wrocław) – (4,4,4,3,4) 19
3. Karol Nowiński (Autojazda Mustang Żołędowo) – (3,4,4,4,3) 18

5. Jan Młynarczyk (TSŻ Biofarm Toruń) – (4,3,1,3,4) 15
14. Witold Fryckowski (TSŻ Biofarm Toruń) – (2,1,1,2,1) 7

Niezwykle wyrównana była rywalizacja do lat 8. Musiano w niej przeprowadzić bieg dodatkowy decydujący o tym, kto wygra zmagania. Wzięła w nim udział trójka zawodników, którzy zgromadzili po 19 punktów. Niestety tuż za podium znalazł się Antoni Sikorski, Antoś podobnie jak Jasiu zebrał 15 punktów, co jest dobrym wynikiem i daje nadzieje na kolejne sukcesy młodego torunianina. Dobrze zaprezentował się także Maks Bębacz, który skrupulatnie kolekcjonował swoje „oczka”. Ostatecznie zajął 13. miejsce.

Wyniki IPP do lat 8:
1. Franciszek Stan (Autojazda Mustang Żołędowo) – (4,3,4,4,4) 19+4
2. Jan Bujnowski (Aquapark Szarża Wrocław) – (4,4,4,4,3) 19+3
3. Jakub Olejniczak (LKS Szawer Leszno) – (3,4,4,4,4) 19+2

4. Antoni Sikorski (TSŻ Biofarm Toruń) – (3,3,4,4,1) 15
13. Maksymilian Bębacz (TSŻ Biofarm Toruń) – (1,2,2,2,2) 9

Brązowy medal dla TSŻ-u Biofarm zdobył Antoni Bosak. Antek był jednym z faworytów kategorii do lat 10, gdyż wygrał eliminacje w okręgu północnym. Po rundzie zasadniczej młody torunianin miał na swoim koncie 16 punktów, o tym kto zdobędzie 3. miejsce zdecydować musiał bieg dodatkowy, w którym Bosak zmierzył się z Adamem Ryfą. Finalnie z medalu cieszył się reprezentant naszego klubu, co warte odnotowania Antek zaprosił na podium Adama. Bardzo dobry występ zanotował Xawery Jeziorek, autor 11 punktów, które dały mu 10. miejsce. Rezerwowym w finale był Hubert Kurkowski.

Wyniki IPP do lat 10:
1. Paweł Kuświk (OS Omega Infornet.eu Ostrów) – (4,4,4,4,4) 20
2. Janusz Jaworowicz (OS Omega INFORNET.eu Ostrów) – (4,2,4,4,4) 18
3. Antoni Bosak (TSŻ Biofarm Toruń) – (1,4,4,4,3) 16+4

10. Xawery Jeziorek (TSŻ Biofarm Toruń) – (2,4,2,2,1) 11
17. Hubert Kurkowski (TSŻ Biofarm Toruń) – nie startował

Kolejny brąz dla naszego klubu zdobył Dawid Pawski. Torunianin był o krok od złota, lecz niestety na wejściu w ostatni łuk Dawid upadł wioząc już tytuł i musiał wystąpić w biegu dodatkowym, który wygrał. Dobrze w wyższej kategorii pokazał się Antoni Bosak, autor 13 punktów i 9. miejsca. Pomimo groźnej kontuzji ręki do finału wszedł Aleksander Młynarczyk, który zajął 10. miejsce. Dla Olka sam udział w bydgoskich zmaganiach był dużym sukcesem, gdyż według wstępnych diagnoz miał już nie wsiąść na rower w tym sezonie.

Wyniki finału IPP do lat 12:
1. Dariusz Stawowczyk (MS Śląsk Świętochłowice) – (3,4,4,4,3) 18
2. Oliwier Kowalski (Lwy Avia Częstochowa) – (3,3,4,3,4) 17
3. Dawid Pawski (TSŻ Biofarm Toruń) – (4,4,3,4,1) 16+4

9. Antoni Bosak (TSŻ Biofarm Toruń) – (3,2,3,2,3) 13
10. Aleksander Młynarczyk (TSŻ Biofarm Toruń) – (3,3,2,3,2) 13

W niedzielę, 4 września do boju o finał CS Superligi stanęli zawodnicy TSŻ-u Schoenberger Toruń. Żółto-niebiesko-biali bronili pięciu punktów zaliczki po meczu w Żołędowie. Od początku nad przebiegiem meczu panowali podopieczni Pawła Cegielskiego, lecz gorąco zrobiło się po biegu numer 3, który Autojazda Mustang wygrał 7:0. Wówczas ekipa prowadzona przez Michała Bazelaka znalazła się na trzypunktowym prowadzeniu i posiadała tylko dwa „oczka” straty w dwumeczu.

Ten sam bieg swoim zdrowiem okupił Karol Krajewski, popularny „Krajeś” na moment stracił przytomność, którą szybko odzyskał. Torunianin doznał też krwotoku z okolic ucha. Ratownik zawodów orzekł, iż Karol nie jest zdolny do dalszej jazdy, co dało okazję do debiutu w barwach TSŻ-u dla Marcela Krzykowskiego. Wychowanek Śląska Świętochłowice zdobył komplet punktów – 11+1 i został zawodnikiem meczu.

TSŻ Schoenberger wygrał z Autojazda Mustangiem 83 do 72, co dało ekipie z grodu Kopernika awans do finału CS Superligi. Najlepiej w toruńskich szeregach wypadł jednak Borys Wojciechowski, który zainkasował 16 punktów i 2 bonusy.

BIEG PO BIEGU:
1. Filip Kowalski, Kosma Syrkowski, Marcel Świątkowski, Arkadiusz Pilarski 7:3 (7:3)
2. Radosław Morawiak, Jakub Kościecha, Jakub Sawiński, Jakub Kuś 5:5 (12:8)
3. Marcin Szymański, Maciej Stefański, Karol Krajewski (W), Arkadiusz Szymański (W) 0:7 (12:15)
4. Borys Wojciechowski, Kosma Syrkowski, Sebastian Morawiak, Zuzanna Klett 7:3 (19:18)
5. Filip Kowalski, Marcel Krzykowski, Maciej Stefański, Marcel Świątkowski 7:3 (26:21)
6. Radosław Morawiak, Jakub Kościecha, Borys Wojciechowski, Sebastian Morawiak 5:5 (31:26)
7. Marcin Szymański, Jakub Sawiński, Arkadiusz Szymański, Jakub Kuś 5:5 (36:31)
8. Kosma Syrkowski, Marcel Świątkowski, Filip Kowalski, Zuzanna Klett 6:4 (42:35)
9. Marcel Krzykowski, Arkadiusz Szymański, Jakub Kuś, Radosław Morawiak (W) 7:2 (49:37)
10. Jakub Sawiński, Marcin Szymański, Jakub Kościecha, Maciej Stefański 6:4 (55:41)
11. Zuzanna Klett, Sebastian Morawiak, Fryderyka Wojciechowska, Filip Kowalski 3:7 (58:48)
12. Borys Wojciechowski, Maciej Stefański, Arkadiusz Pilarski, Kosma Syrkowski (W) 4:5 (62:53)
13. Radosław Morawiak, Jakub Sawiński, Sebastian Morawiak, Arkadiusz Szymański 4:6 (66:59)
14. Marcin Szymański, Jakub Kościecha, Borys Wojciechowski, Jakub Kuś 5:5 (71:64)
15. Marcel Krzykowski, Arkadiusz Szymański, Arkadiusz Słysz, Zuzanna Klett 7:3 (78:67)
16. Borys Wojciechowski, Arkadiusz Pilarski, Radosław Morawiak, Jakub Sawiński 5:5 (83:72)