Rafał Ignacak piątym juniorem w Polsce!

Piotr Kasperczak (18+4) z Wiraża Ostrów w miniony weekend na torze w Lesznie wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów! Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega – Bartosz Grabowski (18+3), a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy – Mateusz Ślęzak (18+2). Niepocieszony z Wielkopolski wyjeżdżał na pewno Patryk Piechota (18+w), który w biegu dodatkowym o miejsca na podium zaliczył upadek. Rafał Ignacak z TSŻ’u „Pekum” w zawodach z dorobkiem 15 punktów zajął piąte miejsce.

Zawody od początku przebiegały pod dyktando czołowej czwórki klasyfikacji końcowej. Walkę próbowali jedynie nawiązywać wcześniej wspomniany toruński junior, Sebastian Paruzel z Częstochowy, oraz Dawid Zachmyc z Gniezna. Zawodnik „Orła” mimo wykluczenia za poruszenie się na starcie zgromadził na swoim koncie 12 „oczek”. Z dobrej strony zaprezentował się również Kacper Sworowski z Rawicza, zaś dużo więcej można było się spodziewać po klubowym koledze Zachmyca – Arkadiuszu Szymańskim, a także Dawidzie Zającu ze „Śląska”. Ten drugi może być jednak niejako usprawiedliwiony, gdyż w zawodach startował na pożyczonym sprzęcie. Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową turnieju.