Udana sobota dla toruńskich żaków

W sobotę 7 maja, równolegle z ligowymi zmaganiami TSŻ-u Toruń w Świętochłowicach, ruszyła 1. runda eliminacji z Okręgu Północnego do Indywidualnego Pucharu Polski Żaków w Bydgoszczy, gdzie młodzi zawodnicy rywalizowali w przedziałach wiekowych: do lat 6, do lat 8, do lat 10 i do lat 12.

W kategorii u6 Toruń nie miał swojego przedstawiciela. Do lat 8 reprezentowali nas Maksymilian Bębacz i Antoni Sikorski. Maks otarł się o podium – zawody ukończył na 4. miejscu, natomiast Antoś zdobył srebrny medal, przegrywając tylko z reprezentantem klubu z Żołędowa.

W kategorii u10 znajdowała się najliczniejsza grupa naszych młodych reprezentantów, a było ich aż siedmiu: Antoni Bosak, Paweł Zawadzki, Nikodem Dawid, Igor Stelter, Xawery Jeziorek, Jan Fligiel i Hubert Kurkowski. Tutaj również nie obeszło się bez sukcesów, a to za sprawą Antka Bosaka, który wywalczył 2. miejsce. Reszta toruńskiej reprezentacji znalazła się w środku stawki, a najbliżej podium był Xawery Jeziorek, plasując się na 5. pozycji.

Z kolei w u12 mogliśmy oglądać czterech torunian: Aleksandra Młynarczyka, Klaudię Kędziorę, Mateusza Zielińskiego i Dawida Pawskiego. Idąc za przykładem swoich młodszych kolegów, tak i tutaj udało się zdobyć medale – na najwyższym szczeblu podium znalazł się Dawid Pawski, a tuż za nim był Olek Młynarczyk. Podium uzupełnił reprezentant ASEKO Orła Gniezno, Julian Ambrożak.