Złoty Kościecha! Burchardt z Pucharem Polski! Brąz TSŻ! – relacja z minionego weekendu.

W sobotę na torze w Zielonej Górze o miano najlepszego w kraju rywalizowali juniorzy, a więc zawodnicy do 18 roku życia. Nasz klub w tych zawodach reprezentowali Jakub Kościecha, Szymon Tywczyński i Bartosz Fryckowski, zaś drugim rezerwowym był Borys Wojciechowski. Aby znaleźć się w wielkim finale zawodnicy musieli przebrnąć eliminacje w okręgu. Nasi zawodnicy nie mieli prawa narzekać na wylosowane pola startowe bowiem Kuba i Szymon startowali 2x z pola A, a Bartek 2x z pola B. Choć każdy z Torunian wyrażał ambicję walki o najwyższe cele to tylko jeden mógł zostać najlepszym. Mistrzem Polski Juniorów został Jakub Kościecha który już przed zawodami wydawał się być głównym pretendentem do wygranej. O złocie popularnego Gucia zadecydował bieg dodatkowy w którym zmierzył się z Maciejem Stefańskim. Zawodnikowi z Żołędowa na początku biegu pękł łańcuch i po wejściu w pierwszy łuk wiadomo było kto zostanie Mistrzem. Doskonałe 5 miejsce zajął Szymon Tywczyński. Pokazał on, że dobre wyniki w Ekstralidze potrafi przełożyć na zawody indywidualne. Bartosz Fryckowski był 11, w swoim drugim starcie zaliczył wykluczenie za poruszenie się na starcie, gdyby nie to najpewniej znalazłby się w pierwszej 10 zawodników do lat 18 w kraju.

1.Jakub Kościecha (TSŻ Toruń) 19 (3,4,4,4,4) + 1 miejsce w biegu dodatkowym
2.Maciej Stefański (ULKS Mustang Żołędowo) 19 (4,4,3,4,4) + defekt w biegu dodatkowym
3.Mikołaj Michalski (LKS Szawer Leszno) 18 (2,4,4,4,4)

5.Szymon Tywczyński (TSŻ Toruń) 16 (1,4,3,4,4)
11.Bartosz Fryckowski (TSŻ Toruń) 8 (2,w,1,2,3)

W niedzielę zaś w Częstochowie zawodnicy z Torunia walczyli w IV Rundzie Pucharu Polski. Nasi zawodnicy w Drużynowym Pucharze Polski przed ostatnią rundą zajmowali spokojne 3 miejsce. O wygraną w DPP walczyły drużyny ze Świętochłowic i z Częstochowy. Ostatecznie to ekipa spod Jasnej Góry wygrała cykl. Torunianie zajęli 3 pozycję, liderem naszego zespołu był Bartosz Grabowski zdobywca 14 oczek w 4 biegach.

3.TSŻ Toruń 51

1.Adam Bożejewicz 10 (2,2,2,4,-)
2.Bartosz Grabowski 14 (3,4,4,-,3)
3.Jakub Kościecha 10 (1,1,2,3,3)
4.Remigiusz Burchardt 11 (3,4,-,4,w)
5.Szymon Tywczyński 6 (2,1,3)

Indywidualne rozgrywki padły łupem Marcina Szymańskiego z Lwów Częstochowa. Najwyżej sklasyfikowanym naszym zawodnikiem był 6 Remigiusz Burchardt. Lecz nie ma to znaczenia gdyż popularny Remi zdobył Indywidualny Puchar Polski, po raz drugi z rzędu!

6. Remigiusz Burchardt (TSŻ Toruń) 14 (3,3,4,2,2)
9. Adam Bożejewicz (TSŻ Toruń) 11 (1,2,4,3,1)