Życiowe sukcesy Sikorskiego i Kubickiego. Krajewski na podium wśród seniorów

W sobotę, 16 października na torze w Poczesnej odbył się finał Indywidualnego Pucharu Polski wśród juniorów, seniorów, młodzieżowców i weteranów. Nasi przedstawiciele rywalizowali w trzech pierwszych kategoriach.

Kategoria do lat 18

Data sprawiła, iż na torze w Bargłach zabrakło wielu czołowych zawodników, co skrzętnie wykorzystali nasi młodzi zawodnicy. Wśród juniorów równych sobie nie miał Bartłomiej Sikorski, który zdobył komplet punktów. Bardzo dobrze pokazał się też Kamil Kubicki, któremu 17 punktów pozwoliło zająć 3. miejsce. Nieco gorzej pokazał się Łukasz Kędziora, który zdobył 14 “oczek” i finalnie zmagania zakończył na 7. pozycji.

Wyniki:
1. Bartłomiej Sikorski (TSŻ Schoenberger Toruń) (4,4,4,4,4) 20
2. Paweł Szkudlarek (Hydro-Bud Szarża Wrocław) (4,3,4,4,4) 19
3. Kamil Kubicki (TSŻ Schoenberger Toruń) (4,4,3,3,3) 17+4

7. Łukasz Kędziora (TSŻ Schoenberger Toruń) (2,3,3,3,3) 14

Kategoria do lat 23

Sikorski i Kubicki na fali wcześniejszego sukcesu postanowili spróbować swoich sił wśród młodzieżowców. Udział w tej kategorii pozwolił im na zebranie dodatkowego cennego doświadczenia.

Kategoria Open

Ukoronowaniem zmagań na torze w Poczesnej była rywalizacja wśród seniorów. W niej żółto-niebiesko-białe barwy założyli Paweł Cegielski, Karol Krajewski i Bartłomiej Sikorski. Dla tej pierwszej dwójki występ na obiekcie w Bargłach był próbą generalną przed meczem o brąz z Lwami Avia.

Bardzo udanie pokazał się popularny “Krajeś”. 26-letni zawodnik spisywał się w finale IPP na tyle dobrze, że dzięki 16 punktom na koncie stanął na trzecim stopniu podium, czym udowodnił swoją wysoką dyspozycję. Także dobrze poszło Pawłowi Cegielskiemu, który zajął 6. miejsce. Najmłodszy z naszych zawodników – Bartłomiej Sikorski był dziesiąty.