Cztery medale dla Torunia! Fenomenalne występy naszych w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaków

W sobotę (19 sierpnia) na torze w Lesznie odbyły się finały Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaków. Zawodnicy TSŻ-u Biofarm zdobyli łącznie 4 medale. Finał został poprzedzony okręgowymi eliminacjami, które wyłoniły 16 finalistów w każdej z kategorii.

Największą niespodziankę dnia sprawił Witold Fryckowski. Nasz zawodnik wszedł do leszczyńskiego finału z pozycji… drugiego rezerwowego, a podczas turnieju w kategorii do lat 6-ciu nie miał sobie równych. Gdy nie wygrywał startów, to imponował walecznością i pomysłowością na dystansie. Witek zdobył komplet 20 punktów i został Indywidualnym Mistrzem Polski do lat 6-ciu.

Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 6:
1. Witold Fryckowski (TSŻ Biofarm Toruń) (4,4,4,4,4) 20
2. Jan Wojtkowiak (LKS Szawer Leszno) (3,4,4,4,4) 19
3. Maciej Partyka (Autojazda Mustang Żołędowo) (4,3,3,4,3)+4

Jedyną kategorią, w której podopieczni trenera Dawida Jeziorka nie zdobyli medalu były zmagania do lat 8-miu. Tu jednak mamy doskonałą perspektywę na przyszłość, ponieważ 7-mio latkowie Wojciech Iwicki i Jan Młynarczyk zajęli doskonałe pozycje w ścisłej czołówce. Obaj chłopacy dynamicznie się rozwijają, a podczas leszczyńskiego finału pokazali, iż są bardzo waleczni.

Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 8:
1. Tymoteusz Wenzel (OS Omega INFORNET.EU Ostrów) (4,4,4,4,4) 20
2. Marcel Komorski (OS Omega INFORNET.EU Ostrów) (3,4,4,4,4) 19
3. Tymoteusz Skorliński (LKS Szawer Leszno) (4,4,3,4,3) 18

4. Wojciech Iwicki (TSŻ Biofarm Toruń) (3,4,2,4,3) 16
6. Jan Młynarczyk (TSŻ Biofarm TORUŃ) (3,2,3,3,4) 15

Największym rywalem Xawerego Jeziorka w tym sezonie jest Wojciech Partyka. Obaj zawodnicy nie mieli sobie równych w okręgu, jak się okazało duet z Kujaw i Pomorza jest również najlepszy w całym kraju. O tym, który z nich zostanie Indywidualnym Mistrzem Polski decydował dopiero ich ostatni wyścig. Finalnie atut bardziej wewnętrznego pola wykorzystał Partyka i to on stanął na najwyższym stopniu podium.

Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 10:
1. Wojciech Partyka (Autojazda Mustang Żołędowo) (4,4,4,4,4) 20
2. Xawery Jeziorek (TSŻ Biofarm Toruń) (4,4,4,4,3) 19
3. Nikodem Łaniecki (Miko-Trans Orzeł Gniezno) (4,3,4,2,3) 16

17. Antoni Sikorski (TSŻ Biofarm Toruń) – nie startował

Antoni Bosak i Aleksander Młynarczyk napisali w kategorii do lat 12 piękną kartę w dziejach toruńskiego speedrowera. Obaj zawodnicy z Grodu Kopernika spotkali się w decydującym o złocie biegu dodatkowym. W nim atut małego pola wykorzystał Bosak.