Cztery medale przyjechały do Torunia – Relacja z Mistrzostw Europy

Wymarzone EURO Torunian! Wywozimy cztery medale!

Od 27 do 29 lipca speedrowerzyści z całej europy rywalizowali w Częstochowie oraz w podczęstochowskiej Poczesnej, toruński klub reprezentowało łącznie trzynastu zawodników.

Przeddzień rozpoczęcia międzynarodowego ścigania, polacy rywalizowali w krajowych eliminacjach do IME. Na liście startowej co oczywiste nie brakowało zawodników z Grodu Kopernika naszych barw bronili Paweł Cegielski, Adam Bożejewicz, Łukasz Belchnerowski oraz weteran Aleksander Zieliński.

Wyniki:

1. Sebastian Paruzel (Lwy Avia Częstochowa) – (4,3,4,4,4) 19

2. Paweł Cegielski (TSŻ Toruń) – (4,4,3,2,4) 17

3. Piotr Jamroszczyk (PKS Wiraż Ostrów Wlkp.) – (4,2,2,3,4) 15

8. Adam Bożejewicz (TSŻ Toruń) – (2,4,3,3,2) 14

15. Łukasz Belchnerowski (TSŻ Toruń) – (1,1,1,1,2) 6+2 miejsce w biegu dodatkowym

16. Aleksander Zieliński (TSŻ Toruń) – (1,2,1,1,1) 6+3 miejsce w biegu dodatkowym

Drugi dzień to już faza eliminacji, seniorzy rywalizowali w pięciu grupach po szesnastu  zawodników, zaś juniorzy w trzech grupach po szesnastu zawodników. Wśród seniorów awans wywalczyć mogło trzech najlepszych, kolejnych dziewięciu zawodników przechodziło do repasaży – turniejów ostatniej szansy. Natomiast w eliminacjach juniorskich prawo awansu zyskało pięciu najlepszych, reszta zaś trafiała do repasaży. Fenomenalnie mistrzostwa rozpoczął Marcin Paradziński triumfator swojego turnieju eliminacyjnego, drugie miejsce w swojej eliminacji zajął Paweł Cegielski. Pecha miał tu natomiast Remigiusz Burchardt, który przez wykluczenie zajął siódme nie premiowane awansem miejsce.

.EL.B

13. (13) Łukasz Belchnerowski (Polska) – (3,1,3,1,1) 9+2 miejsce w biegu dodatkowym. (13) Łukasz Belchnerowski (Polska) – (3,1,3,1,1) 9+2 miejsce w biegu dodatkowym

10. (12) Jarosław Szeps (Polska) – (2,3,1,1,4) 11

Nasz klub reprezentowało sześciu juniorów, bezpośredni awans wywalczyli Jakub Kościecha (1 miejsce w el.C) oraz Borys Wojciechowski (4 miejsce w el.C), walczyć w repasażu musieli Bartosz Fryckowski (7 miejsce w el.C), Kosma Syrkowski (9 miejsce w el.A), Szymon Rząd (10 miejsce w el.A) oraz Bartłomiej Sikorski (12 miejsce w el.C).

12. (16) Bartłomiej Sikorski (Polska) – (3,1,2,1,2) 9

Z repasażu awans wywalczyli Bartosz Fryckowski (1 miejsce ex quo w II repasażu), Kosma Syrkowski (8 miejsce w I repasażu), Bartłomiej Sikorski (6 miejsce w I repasażu).

I REPASAŻ IMEJ

6. (2) Bartłomiej  Sikorski (Polska) – (4,3,2,3,3) 15

8 (6) Kosma Syrkowski (Polska) – (1,2,4,3,3) 13+1 miejsce w biegu dodatkowym

II REPASAŻ IMEJ

1. (11) Bartosz Fryckowski (Polska) – (4,4,3,3,4) 18

9. (9) Szymon Rząd (Polska) – (W,4,W,3,4) 11

Drugiego dnia od rana rywalizowali juniorzy w dwóch półfinałach z których awans wywalczało najlepszych ośmiu zawodników. Miano finalistów uzyskała nasza “ligowa trójka” więc Kościecha, Fryckowski, Wojciechowski. Ci dwaj pierwsi rywalizowali w Częstochowie, Borys zaś w Poczesnej.

14. (3) Kosma Syrkowski (Polska) – (2,1,2,1,1) 7

Następnie nasi seniorzy walczyli w repasażach, awans wywalczyli Remi Burchardt i Adam Bożejewicz.

I Repasaż

1.(10) Remigiusz Burchardt (4,4,4,3,3) 18

II Repasaż

3.(8) Adam Bożejewicz (2,2,4,4,4) 16

II Repasaż

10.(16) Jarosław Szeps (3,2,2,W,2) 9

Awans do finału IMEW wywalczył Aleksander Zieliński, który brał udział w kwalifikacjach na torze w Częstochowie.

Po południu przyszła kolej na walkę w drużynie, powołanie do juniorskiej kadry otrzymał Jakub Kościecha, a do seniorskiej Remigiusz Burchardt. Polacy wygrali rywalizację w obu tych kategoriach w pięknym stylu.

DMEJ

1.Polska 93

.1  Jakub Kościecha (3*,3*,3*,3*,3*,4) 19+5

DME

3. Remigiusz Burchardt (4,3,3,-,4) 14

Niedzielny poranek to rywalizacja w półfinałach seniorskich. Awans wywalczyli Remi Burchardt, Adam Bożejewicz i Paweł Cegielski. Bliski awansu był Marcin Paradziński, który w jednym z biegów zaliczył uślizg na prowadzeniu.

I PÓŁFINAŁ IME

7.(7) Paweł Cegielski (3,2,4,3,2) 14

10. (13) Marcin Paradziński (4,1,3,2,2) 12

II PÓŁFINAŁ IME

5.(4) Adam Bożejewicz (3,1,4,3,4) 15

6.(8) Remigiusz Burchardt (3,4,3,4,1) 15

Następnie przyszła kolej na powrót do Poczesnej, gdzie rywalizował nasz weteran – Aleksander Zieliński, dla którego był to debiut w gronie zawodników over 40. Olek był świetnie przygotowany pod względem fizycznym, jednak jak wiadomo debiuty nie są łatwe i ostatecznie zajął bardzo dobre ósme miejsce (drugi najwyżej sklasyfikowany Polak).

Finał IMEW

8. Aleksander Zieliński (Polska) – (2,3,3,2,3) 13

O godzinie 17 na tor przy Starzyńskiego 10A wyruszyli juniorzy, w tym trójka naszych wychowanków Jakub Kościecha, Borys Wojciechowski i Bartosz Fryckowski. Dla tego pierwszego był to już drugi finał IMEJ w karierze, pozostała dwójka debiutowała w ścisłej elicie juniorskiego speedrowera w Europie. Zdaniem ekspertów Kuba był uważany za faworyta, co tylko potwierdził mądrą a przede wszystkim skuteczną jazdą. Jak sam mówi zrewanżował się za ubiegłoroczny finał IMŚJ gdzie wykluczenie pozbawiło go srebra. Borys Wojciechowski zaliczył bardzo udany finał, pokazał iż ciężka praca procentuje i zasłużenie zajął 7 lokatę. Bartek Fryckowski po kompletnie beznadziejnych dwóch pierwszych biegach, przełamał się w końcówce i ostatecznie zajął 14 miejsce z punktem straty do 10 miejsca co tylko pokazuje jak wyrównany był to turniej.

Finał IMEJ

1. Jakub Kościecha (Polska) – (4,4,3,4,4) 19

7. Borys Wojciechowski (Polska) – (2,2,3,2,4) 13

14. Bartosz Fryckowski (Polska) – (1,1,2,2,3) 9

Po juniorach do rywalizacji przystapili seniorzy, gdzie i także nasz klub reprezentowało trzech zawodników. Będący w “sztosie” Remi Burchardt, debiutujący w dorosłym finale – Adam Bożejewicz oraz etatowy finaliste IME niezwykle doświadczony – Paweł Cegielski, Cała trójka do finału podchodziła dość spokojnie bowiem osiągnęli swój cel awansująć do czołowej 16 Europy. Podejście to najbardziej opłaciło się Remiemu, który po biegu dodatkowym o drugie miejsce zajął ostatecznie fenomenalne trzecie miejsce. Popularny “Bozzy” konsekwentnie zbierając punkty, uzbierał ich wystarczająco na dziewiątą pozycję. Paweł Cegielski nie był w finale sobą, wie jednak co jest przyczyną słabszego występu i z pewnością wyciagnie z niego wnioski na przyszłość.

3. (2) Remigiusz Burchardt (Polska) – (4,3,3,2,4) 16+2 miejsce w biegu dodatkowym

9. (14) Adam Bożejewicz (Polska) – (3,2,2,3,2) 12

16. (6) Paweł Cegielski (1,1,1,1,1) 5

Już za rok kolejne międzynarodowe ściganie w Polsce – Mistrzostwa Świata! A już 18.08 zapraszamy na mistrzostwa nieco mniejszej jednostki terytorialnej bowiem zapraszamy na Mistrzostwa Torunia, gdzie smiało możemy mówić o występach medalistów Mistrzostw Europy oraz finalistów ME.