Doskonała forma podopiecznych trenera Jeziorka w CS Superlidze Żaków

TSŻ Biofarm Toruń wygrał grupę A CS Superligi Żaków i awansował do wielkiego finału Drużynowych Mistrzostw Polski Żaków. Torunianie wygrali pięć z sześciu pojedynków, a jedyną porażkę zanotowali na dzień dobry w Gnieźnie, kluczem do takiej postawy była ciężka praca wykonywana w naszej szkółce. Jak statystycznie radzili sobie podopieczni TSŻ-u Biofarm?

Żółto-niebiesko-biali zdobyli 13 punktów w sześciu meczach, ponadto zdobyli komplet bonusów i zameldowali się na 1. miejscu grupy A CS Superligi Żaków. Tym samym TSŻ Biofarm zostawił w pokonanym polu KS Orzeł Gniezno, MS Śląsk Świętochłowice i Autojazda Mustang Żołędowo. Najwięcej punktów dla „żaków-krzyżaków” zdobył Aleksander Młynarczyk – 99 „oczek”. Gdy zsumujemy punkty i bonusy, to na czele są wspomniany już Olek (99+1) oraz Dawid Pawski (92+8). Najbardziej zapracowanym z młodych torunian także był Młynarczyk, który wystąpił w 30 biegach, co daje mu 5 wyścigów w każdym meczu.

Najlepszą średnią biegową pochwalić się może natomiast Dawid Pawski, 12-letni rodowity kaszczorzak wykręcił średnią na poziomie 3,571 pkt./bieg, co jest czwartym wynikiem w całych rozgrywkach. Dobrym kompanem dla starszych kolegów okazał się być Antoni Bosak. Czołowy zawodnik z kategorii u10 zdobył 11 bonusów w 28 gonitwach. Łącznie TSŻ Biofarm Toruń reprezentowało w CS Superlidze Żaków 9 zawodników. Czwórka spośród nich została sklasyfikowana, a byli to Dawid Pawski (ze średnią 3,571 pkt./bieg), Aleksander Młynarczyk (3,333 pkt./bieg), Antoni Bosak (2,821 pkt./bieg) oraz Xawery Jeziorek (2,136 pkt./bieg).

W gronie niesklasyfikowanych speedrowerzystów najkorzystniej wypadł Felix Górniak, który zdobył 11 punktów i dwa bonusy w pięciu startach. Ponadto na tej liście znaleźli się Antoni Sikorski (2,333 pkt./bieg), Nikodem Dawid (2,000 pkt./bieg), Mateusz Zieliński (1,000 pkt./bieg) oraz Maksymilian Bębacz (1,000 pkt./bieg). Lecz na tych zawodników przyjdzie jeszcze pora i warto odnotować te nazwiska.

Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Żaków odbędzie się w niedzielę 25 września na torze w Ostrowie Wielkopolskim.