Grad medali i piąty mistrzowski tytuł speedrowerzystów. Gmina Miasta Toruń miała w tym swój udział

Sezon 2022 był wyjątkowo udany w wykonaniu reprezentantów TSŻ-u Toruń. Spora w tym zasługa Gminy Miasta Toruń, która dumnie wspierała speedrowerzystów z Grodu Kopernika.

Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe otrzymało dotację w wysokości 9 000,00 zł od Gminy Miasta Toruń w ramach realizacji zadań w zakresie ROZWOJU SPORTU W KATEGORII SENIOR. Środki zostały przyznane na okres od 25 stycznia do 31 grudnia 2022 roku.

Przez cały czas prowadzimy aktywny nabór do każdej z kategorii wiekowych. Na chwilę obecną klub liczy 49 aktywnych zawodników, z czego 34 to osoby poniżej 23 roku życia.

Dzięki wsparciu ze strony władz Torunia mogliśmy w 2022 roku wystawić aż dwie drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, a więc w CS Superlidze. TSŻ Schoenberger zdobył złoty medal, zaś w barwach Drwęcy mogliśmy przygotowywać nasze talenty do jazdy w pierwszym zespole.

Ponadto nasi zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Anglii. Fryderyka Wojciechowska została Indywidualną Mistrzynią Europy Kobiet, Jakub Kościecha i Arkadiusz Szymański zostali Drużynowymi Wicemistrzami Europy. Fryderyka Wojciechowska zgarnęła srebro Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet, Dawid Bas zdobył srebro Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii seniorów, zaś Arkadiusz Szymański zakończył te zmagania na 3. miejscu.

Autor: Bartosz Fryckowski