Olkowski na podium w Lesznie. Fenomenalny występ 12-latka

Leszno było gospodarzem Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików i Indywidualnych Mistrzostw Polski Kadetów. Impreza, która odbyła się w sobotę 1 października na długo zapisze się w pamięci Adriana Olkowskiego, który zdobył brązowy medal IMPMk. Powody do radości może mieć też jego młodszy kolega Dawid Pawski.

Nasza opcja przyszłość przeżywa obecnie swój dobry czas. Siódmy medal rangi Indywidualnych Mistrzostw Polski dla TSŻ-u w sezonie 2022 zdobył Adrian Olkowski. Po sukcesach wśród żaków, juniorów, kobiet i w kategorii open przyszła pora na krążek w Indywidualnych Mistrzostwach Polski do lat 14. W finale Olkowski zdobył 16 punktów, co dało mu dobre 3. miejsce. Ponadto Adrian był jedynym pogromcą triumfatora zmagań – Arkadiusza Pilarskiego.

Sporym zaskoczeniem in plus mogła być postawa Dawida Pawskiego. Dwunastolatek mimo tego, iż wylosował, aż dwa razy czwarte pole dzielnie walczył z dużo bardziej doświadczonymi rywalami. Efekt? 15 „oczek” i fantastyczne 5. miejsce. Ten rezultat może stanowić dla czwartego żaka do lat 12 w kraju sporą motywację na przyszłość. Jako rezerwowy finał IMPMk oglądał Aleksander Młynarczyk. Młody torunianin ma zaledwie 11 lat, a doświadczenie zebrane na poziomie eliminacji powinno w przyszłości zaprocentować.

Dla młodych zawodników to było ostatnie poważne ściganie w 2022 roku. Mogą je zapamiętać jako udane, co da im paliwo do ciężkiej i wytężonej pracy w okresie zimowym.