Pucharowe sukcesy naszych zawodników i zawodniczki

Miniony weekend 9-10 lipca 2022 roku stał pod znakiem rywalizacji w Pucharach Polski. Najpierw w sobotę doszło do II rundy Indywidualnego Pucharu Polski w gradacjach A, B, C i D, następnie niedziela stała pod znakiem Drużynowego Pucharu Polski Kobiet, w którym wystąpiła Fryderyka Wojciechowska. Dla jednych ten weekend przyniósł powody do radości, dla innych zaś argumenty do refleksji na ostatniej prostej do Mistrzostw Europy.

Po premierowej leszczyńskiej rundzie komercyjnego Indywidualnego Pucharu Polski przyszła pora na drugi przystanek, którym był dolnośląski Wrocław. Zmagania w południowo-zachodniej części kraju rozpoczęły się od łączonego turnieju gradacji C i D. Najlepiej spośród licznego grona torunian wypadł Jakub Sawiński, który uległ tylko w ostatnim biegu Pawłowi Szkudlarkowi i Arturowi Bujnowskiemu i finalnie zajął 2. miejsce w turnieju. Na 5. miejscu znalazł się debiutujący w cyklu Kosma Syrkowski. O sobotnim turnieju jak najszybciej będą chcieli zapomnieć zupełnie bezbarwni tego dnia Bartosz Fryckowski i Filip Kowalski, obaj panowie jeszcze w Lesznie stawali na podium w swoich gradacjach. Przy Krajewskiego 1 bardzo dobre wrażenie po sobie pozostawiła Fryderyka Wojciechowska. 20-letnia torunianka pokazywała charakter w starciach z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami, co dobrze rokuje przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Europy w Anglii.

13. Fryderyka Wojciechowska (TSŻ Toruń)(2,1,2,3,1) 9

Chwilę później na starcie stanęły gradacje A i B. W trzynastoosobowym turnieju znalazło się czterech torunian, sklasyfikowani w najwyższej grupie Arkadiusz Szymański i Borys Wojciechowski oraz pełniący rolę rezerwy toru Bartosz Fryckowski i Jakub Sawiński. Klasą dla samego siebie był pierwszy z tego grona. Popularny „Heniu” musiał uznać tylko wyższość Mikołaja Menza i zdobył 15 „oczek”, zachowując zimną krew w ostatnim i decydującym biegu. Dobrą formę zaprezentował Borys Wojciechowski, który zdobył 9 punktów dające mu 8. miejsce. Nieco plamę z turnieju C+D zamazał Bartosz Fryckowski, który w zmaganiach dla krajowej czołówki zajął 9. pozycję. Jakub Sawiński zebrał kolejne cenne doświadczenie i finalnie rywalizację zakończył na dwunastej lokacie.